CORBY

Polonia w Corby

Ogłoszenie

Przypominamy.

Użytkownicy zarejestrowani a nie mający na swoim koncie żadnych postów, będą automatycznie usuwani po 28 dniach od chwili zarejestrowania. Spowodowane jest to troską o zachowanie prywatności Forumowiczów aktywnych. Za utrudnienia przepraszamy.

Od dnia 8.10.2011 dostęp do For "Rozmowy o wszystkim i o niczym" oraz "Rodzinnie" mają użytkownicy posiadający na swoim koncie 50 lub więcej postów.

#1 2014-08-01 19:03:14

grzechu0126

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 6
Punktów :   

tax a praca w agencjach

Witam , jestem zarejestrowany w 3 agencjach chociaż głównie pracuje dla jednej. Na payslips mam dość spory tax dzwoniąc do agenci dowiedziałem się że to dlatego że jestem w 3 zarejestrowany(Tax Code BR/X) w pozostałych dwóch pracuje rzadko. Dostałem też P45(o zwrot podatku) od jednej agenci i polecono mi iść do pozostałych po to samo, pytanie po jakim czasie otrzymam zwrot ile było by tego zwrotu i ile trzeba pracować dla agenci aby otrzymywać zwroty. Z jednej też agenci chciałem zrezygnować mianowicie Quest Corby jak wygląda rezygnacja ze współpracy.
Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2014-08-01 20:04:50

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

Masz kod BR bo masz kilka zatrudnien i nie wiadomo ile w sumie zarobisz, rozliczenia dokonuja na koniac roku podatkowego w kwietniu i wtyedy sie dostaje ewentualony zwrot.
Jak chcesz zrezygnowac to im to po prostu powiedz.


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

#3 2014-08-01 20:39:41

Kozi

Bywalec

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 127
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

Zarejestrowany mozesz byc nawet w 10 agencjach, ale to zalezy tez co zaznaczysz na ich kwestionariuszu. Chodzi mi o to ze jesli zaznaczysz, ze gdzies jeszcze indziej pracujesz to dowala Ci podatek, a jak nie to nie dowala - ja tak mam

Kwestia wszystkiego jest gdzie pracujesz i ile godzin, dni. Jak np dla agencji X pracujesz 5 dni w tygodniu a dla egencji Y tylko dwa (przykladowo weekend) to powiem ze tutaj jest mozliwosc dowalenia tego BR ale tez nie do konca, wszystko zalezne ile godzin. Inna opcja to jesli przepracujesz dla "X" 3 dni a dla "Y" dwa to nie powinienes miec tego kodu BR - ale to wszystko jest zalezne od tego co zaznaczyles i ile pracujesz.

Jak wspomnialem wczesniej. Ja pracowalem niedawno dla 2 agencji w jednym tygodniu i zaznaczalem ze to moja jedyna praca podczas rejestracji i nie zmienili mi kodu.
Dla Twojej wiadomosci nie musisz chodzic po agencjach i sie wyrejestrowywac czy tam co innego. Dobrze jest byc caly czas zarejestrowanym, bo tak czy inaczej jak dla nich nie pracujesz to powinni Ciebie wyrejestrowac i wyslac Ci P45 po 6 miesiacach jak sie nie myle. Plus bycia w agencji to fakt iz nie musisz wypelniac calej papierologii pincet razy... A jak wiesz to niektore maja debilne testy itp.

Jesli jestes tutaj od niedawna to nie powinni w ogole od Ciebie podatku zabierac to raz dwa zadzwon do Revenue, a nie do agencji... W agencjach powiedza Ci ze krowy lataja i ze oni maja racje.

Pozdro !

Offline

 

#4 2014-08-01 21:25:31

grzechu0126

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 6
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

To już mi trochę wyjaśnia, a jeśli nie będę pracował dla x agenci a u drugiej 5 dni to z obu poleci tax czy tylko z 1 ?

Offline

 

#5 2014-08-01 22:32:05

Kozi

Bywalec

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 127
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

Taxa placisz tylko za to co przepracujesz Wiec jesli gdzies nie pracujesz to nie maja prawa Ci taxa sciagac, bo nawet nie maja z czego Tax jest sciagany z dochodow, a nie z Twojego konta
Jest jeszcze jeden myk na tax. Juz tlumacze. Obecnie limit taxa jest rowne 10000 GBP na rok jesli zarobisz ponizej, to nie moge Ci taxa sciagac , a jesli sciagneli to oddadza w przyszlym roku rozliczeniowym jak to Miko opisala.
Do tego jesli zarobisz 190 funtow w tygodniu to nie powinien byc tax sciagany, gdyz 190 x 52 (tyle tygodni w roku) = 9880 ^_^ Kazda kwota powyzej (~192,30 GBP) bedzie posiadala jakis podatek bo juz przekracza te 10000 na rok, tak to mniej wiecej dziala.
Dzwon do revenue i zapytaj sie czemu masz taki kod podatkowy i powiedz ze pracujesz obecnie tylko dla jednej agencji. I pamietaj to, ze jestes gdzies zarejestrowany to nie znaczy ze dla nich pracujesz

Pozdro

Offline

 

#6 2014-08-01 23:57:50

grzechu0126

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 6
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

ok wielkie dzięki Kozi

Pozdro.

Offline

 

#7 2014-08-02 11:22:23

Kozi

Bywalec

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 127
Punktów :   

Re: tax a praca w agencjach

Nie ma za co
A no i bo tego nie napisalem kazda najnizsza stawka rocznych zarobkow zalezna jest od kodu podatkowego ktory masz. Ja tutaj opisalem ten najnizszy (ja mam taki). Ty masz teraz ten BR, ale tak jak mowilem zmien sobie
Pozdro

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Świnoujście Alojamiento Alemania UnterkĂźnf Panama