Ogłoszenie

Przypominamy.

Użytkownicy zarejestrowani a nie mający na swoim koncie żadnych postów, będą automatycznie usuwani po 28 dniach od chwili zarejestrowania. Spowodowane jest to troską o zachowanie prywatności Forumowiczów aktywnych. Za utrudnienia przepraszamy.

Od dnia 8.10.2011 dostęp do For "Rozmowy o wszystkim i o niczym" oraz "Rodzinnie" mają użytkownicy posiadający na swoim koncie 50 lub więcej postów.
  • Index
  •  » Pomocnik
  •  » Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

#1 2014-01-07 14:18:28

zasadnicza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 74
Punktów :   

Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Powiedzcie mi jak wyglada proces wypowiedzenie mieszkania agncji. W marcu konczy mi sie umowa i chialabym wynajac  nowe mieszkanie. Kiedy powinnam udac sie do agncji i powiedziec o tym,? czy musze tez powiadomic osobiscie landlorda?
Jak wyglada zdawanie mieszkania?  Czy musze odmalowac? Co z depozytem. Mile widziane wszelkie cenne informacje. Z gory dziekuje!

Offline

 

#2 2014-01-07 14:38:03

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

zasadnicza, wypowiedzenie mieszkania zacznij od szukania nowego mieszkania no wiem że to masło maślane, ale jaką masz pewność że znajdziesz mieszkanie na czas

Warunki wypowiedzenia masz w umowie - miesiąc czy dwa - wypowiadasz na piśmie do agencji, lanlord cię nie interesuje, agencja bierze kasę za komunikację z landlordem , wypadało by oddać w stanie jaki masz również w umowie - inventory. Depozyt dostaniesz w przeciągu miesiąca od zdania kluczy - dla tego ważne żeby się zabezpieczyć finansowo i mieć na miesięczny czynsz i depozyt nowego mieszkania. Dobrze też nie zmieniać agencji żeby uniknąć kosztów sprawdzania etc.


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

#3 2014-01-07 14:46:56

zasadnicza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 74
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Dziekuje bardzo za informacje.

Offline

 

#4 2014-01-07 23:38:16

biedronka

Admin

Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 7987
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Racja, najpierw znajdujesz mieszkanie, a potem wypowiadasz umowe.


http://lbyf.lilypie.com/4lCrp1.png
http://lbyf.lilypie.com/ungOp1.png

Offline

 

#5 2014-01-09 17:37:12

zasadnicza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 74
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Tylko ciezko znalesc mieszkanie 2 miesiace przed zakonczeniem umowy bo albo kaza placic za rezerwacje albo ja bede musial tu placic nawet jak mnie nie ebdzie bo mama taki kontrakt ze do poki nie znajda kogos przed koncem umowy to musze placic za wynajem. wiem dziwne to ale oni sie tak zabezpieczaja ... zastanawiam sie czy mzona by bylo jakos sie dogadac  by o miesiac szybciej sie wyprowadzic jak juz znajde mieszkanie...choc watpie by sie na to zgodzili. co radzicie, sa jakies szanse by tak to zalatwic?

Offline

 

#6 2014-01-09 20:06:37

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

No niestety takie sa realia ze czasem trzeba dwa czynsze ciagnac, ale z drugiej strony sa oglaszane mieszkania tez z duzym zapasem (dostepne od)
Zasadnicza, ja sie tu 6 razy przeprowadzalam, da sie


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

#7 2014-01-09 23:27:00

biedronka

Admin

Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 7987
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

To prawda, mi sie tez zdarzylo raz 2 czynsze placic A z agencja tez mozna sie dogadac, zeby zamiast 2 miesiecy miesiac wypowiedzenia byl, zalezy jaka agencja.


http://lbyf.lilypie.com/4lCrp1.png
http://lbyf.lilypie.com/ungOp1.png

Offline

 

#8 2014-01-10 14:10:49

zasadnicza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 74
Punktów :   

Re: Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Tylko mi sie umowa konczy w marcu a chialabym juz w lutym sie wyprowadzic, mama 1 miesieczny okres wypowiedzenia.  Bede dzis gadala z landlordem czy jesli wyprowadzimy sie w lutyma czy ebdziemy jednak musieli placic ten czynsz do marca. Znalazlam fajny domek , dostepny teraz i szkoda by bylo takiej okazji przepuscic a jesli bedzie trzeba placic 2 czynsze coz raczej poczekam jeszcze i moze za miesiac znajde cos innego. Wszystko sie okaze po rozmowie wowczas bede wiedziala na czym stoje...oby sie powiodlo po mojej mysli a bedzie ok.

Offline

 
  • Index
  •  » Pomocnik
  •  » Wypowiedzenie najmu mieszkania z agencji

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Postoloprty montĂĄĹž zdarma Hotels Dormagen hotelstayfinder.com